Jak dbać o swój biust

woman-847086_640

Kobiecie piersi to swoiste dzieło sztuki. Obiekt zachwytu i pożądania. Powszechnie wiadomo, że są one atrybutem kobiecości i swoistym pięknem. Mały, średni, duży, mające różne kształty – biust jest po prostu piękny. A żeby takim pozostał warto o niego odpowiednio zadbać. Zwłaszcza, że w tym celu wcale nie musicie, drogie panie, odwiedzać salonów kosmetycznych. O pewne rzeczy możecie się zatroszczyć w zakresie domowym.

Warto prowadzić zdrowy tryb życia. Tutaj warto pamiętać, że biust jest wrażliwy na gwałtowne zmiany wagi. Tak więc zarówno nagłe przytycie, jak również schudnięcie mają zły wpływ na nasze piersi. Warto piersi przemywać od czasu do czasu zimną wodą, najlepiej pod prysznicem. W trakcie tej czynności wskazane jest wykonywanie ruchów okrężnych. Zabieg ten ma na celu zachowanie jędrności naszego biustu. A jeśli mowa o jędrności to pamiętajmy, aby nie przesadzać z opalaniem się. Zbyt duża ilość słońca nie tylko wysusza skórę naszego biustu. Powoduje ona również szybsze starzenie się skóry, nie wspominając o groźbie pojawienia się nowotworów. Ale dotyczy to całej skóry, na całym ciele.

Często słyszy się o potrzebie usuwania martwego naskórka z różnych części ciała. Dotyczy to również naszych piersi, warto więc o to zadbać. A jak możemy tego dokonać? Ciekawym rozwiązaniem jest peeling kawowy, jest to metoda, którą możemy z powodzeniem zastosować w warunkach domowych. Aby wykonać taki domowej roboty peeling, potrzebne nam będą: czarna kawa – drobno zmielona, kefir oraz miód. A następnie mieszamy składniki tak, aby drobinki kawy przeważały. One są tutaj najważniejsze, to one mają usuwać martwe komórki nabłonka.

A jeśli mówimy o wykorzystaniu składników pokarmowych w pielęgnacji piersi, to warto zastosować pewien zabieg. Do jego wykonania będziemy potrzebowali jogurtu naturalnego, świeżego ogórka oraz jabłka. Jabłko ścieramy na tarce, a ogórek drobno kroimy. Całość mieszamy w jogurcie naturalnym. Możemy jeszcze dodać odrobinę soku z cytryny. Po skończeniu całość nakładamy na nasz biust. Dobrze jest zacząć od obojczyków i skończyć pod piersiami. Po upływie 15-20 minut całość zmywamy ciepłą wodą, a następnie wcieramy w biust balsam, krem albo olejek.

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza skóra pozostawała jędrna to pamiętajmy o kilku rzeczach. Należy w sposób znaczący ograniczyć alkohol, papierosy oraz inne używki. Skóra na naszych piersiach jest odbiciem naszego trybu życia i tego, co dzieje się w naszym organizmie. Stres również nie wpływa korzystnie na stan naszego biustu. Ale jak się w dzisiejszych czasach nie stresować. W miarę możliwości zaopatrzmy się w herbatkę z melisy i relaksujmy się. I pamiętajmy o aktywności fizycznej, zresztą ona również pozwala rozładować napięcie.

Dbajmy odpowiednio o nasz biust, a będzie on radością. Radością tak dla nas, jak również dla naszych mężczyzn. Pamiętajmy, że nie musi być on bardzo duży, a już na pewno nie musi być bardzo opalony. Oczywiście lekka opalenizna nie zaszkodzi, ale lekka. Zbyt dużo słońca nie wpłynie korzystnie na stan naszych piersi. Pamiętajmy o tych zaleceniach, a będziemy cieszyć się pięknymi piersiami przez długie lata.

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie wyłączone.