Domowe zabiegi na piękny biust

Każda z nas marzy o tym, aby cieszyć się pięknym biustem. Niestety, w wyobraźni większości kobiet wciąż w kategorii biust idealny figuruje idealnie okrągła i jędrna miseczka w rozmiarze minimum C. Jakąkolwiek dysproporcję pomiędzy piersiami lub anatomicznie mniej popularny wariant ich budowy traktujemy jako poważny powód do zmartwień i źródło kompleksów oraz nieakceptacji własnej fizyczności. Powinnyśmy zaś cieszyć się z biustu takiego, jakim jest! Każdy damski dekolt zasługuje na uznanie (i z pewnością często się z nim spotyka – zwłaszcza ze strony przedstawicieli płci męskiej) i wynikającą z niego pielęgnację, która nie tylko pozwoli nam czuć się dumnymi z faktu posiadania zadbanego biustu, ale i przede wszystkim zatroszczy się o zdrowie kobiecego skarbu. Przedstawiamy więc szereg domowych zabiegów pielęgnacyjnych uwydatniających naturalne walory dekoltu. Pierś do przodu i do dzieła!

Domowe SPA dla biustu warto rozpocząć od energetyzującego zabiegu odświeżającego, którego podstawę stanowi drobno pokrojony świeży ogórek, starte jabłko i jogurt naturalny. Przygotujmy składniki tak, jak podano wyżej (jabłko zetrzyjmy na tarce o mniejszym rozmiarze oczek, a ogórka drobno pokrójmy) i połączmy z jogurtem naturalnym na relatywnie gładką i gęstą masę, którą, wedle uznania, możemy dodatkowo skropić odrobiną soku z cytryny. Gotową maseczkę obficie nanieśmy na skórę dekoltu oraz biustu – najlepiej od obojczyków, aż do okolicy pod piersiami. Zabieg najkorzystniej wykonywać na przykład relaksując się w wannie lub na kanapie. Oczywiście – bez bluzki. Po około 15-20 minutach maseczkę należy zmyć ciepłą wodą, a potem wmasować w dekolt ulubiony krem, olejek lub balsam.

O prawidłowy poziom nawilżenia skóry dekoltu i piersi zadba domowy zabieg nawilżający. Zaopatrz się więc w naturalny miód, banana, marchewkę oraz jogurt naturalny. Banana rozgnieć na gładką masę, a marchewkę drobno zetrzyj na tarce. Składniki te połącz z jogurtem naturalnym i dodaj dowolną ilość miodu – tyle, na ile masz ochotę. Następnie maseczkę nanieś na dużą powierzchnię skóry – podobnie, jak w przypadku energetyzującego zabiegu odświeżającego. Teraz tylko pozostaje Ci spokojnie relaksować się, a po około 30 minutach udać się pod prysznic.

Nie tylko Twoja twarz i nogi potrzebują złuszczania. O usuwanie martwego naskórka doprasza się również skóra dekoltu i piersi. Zafunduj jej więc domowy peeling kawowy, który nie tylko wygładzi wyjątkową okolicę kobiecego ciała, ale i pomoże w walce z przebarwieniami hormonalnymi lub posłonecznymi. Przygotuj zatem odrobinę drobno zmielonej naturalnej, czarnej kawy, miód oraz kefir. Składniki wymieszaj tak, aby w peelingu dominowały kawowe drobinki – właśnie ich zadaniem jest w walka z martwymi komórkami nabłonkowymi. Gotową masą pocieraj skórę dekoltu i piersi. Rób to zdecydowanie i konkretnie, choć oczywiście zachowaj rozsądek i delikatność. Jeśli odczuwasz pieczenie – natychmiast przerwij. Naturalne jest lekkie zaczerwienienie skóry związane ze wzmożeniem krążenia po wykonaniu zabiegu. Peeling nie zapomnij zwieńczyć zastosowaniem kremu, balsamu lub olejku silnie nawilżającego skórę piersi.

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie wyłączone.