Badanie piersi i wykrycie guza, ja to wykonać?

profilaktyka_piersi_1

Da się zaobserwować to, że co raz więcej młodych kobiet zaczyna chorować na raka piersi. Można to zaobserwować w skali globalnej. Można być trochę zakłopotanym ponieważ sprawdzona informacja polega na tym, że to właśnie w Polsce na raka piersi umiera więcej kobiet w porównaniu do innych państw np. USA. Z przykrością można stwierdzić to, że odpowiednie badania przez polskie kobiety nie są wykonywane regularnie. To wszystko przez to iż zapomina się o wizycie rutynowej u ginekologa, USG i mammografii.

Ta ciągle zwiększająca się zachorowalność na raki piersi ma podłoże bardzo dużej liczby czynników. Prawdopodobnie jest to spowodowane zwiększoną liczbą samochód, nieświeżym powietrzem a także tą całą sztuczną żywnością. O wiele częściej wymienia się przemysłowe estrogeny czyli substancje chemiczne, które oddziałują bardzo podobnie jak te wszystkie naturalne estrogeny i mają w ostateczności wpływ na zdrową tkankę piersi. Ogólny poziom życia, diety a także stres to także coś co powinno nie być zbyt obojętne dla naszego całego życia. Warto powiedzieć o tym, że dużo wcześniej wykryty rak piersi jest w praktycznie w całości uleczalny. W przypadku kiedy guzek nie ma więcej aniżeli 2cm a także nie zawiera przerzutów do węzłów chłonnych to wysoce prawdopodobne jest to, że może być całkowicie wyleczone. Specjalistyczne badanie piersi umożliwi odnaleźć zmiany nowotworowe w początkowej fazie zaawansowania. Z przykrością należy powiedzieć o tym, że duża liczba Polek umiera z tego powodu gdyż nie chodzą na badania a guz zostaję wykryty z opóźnieniem.

Można wykonać samobadanie piersi. Jak należy tego dokonać. Dotyczy to się wszystkich kobiet ponieważ powinny wyrobić w sobie nawyk samobadania piersi. Obserwacja a także samokontrola swoich własnych walorów kobiecości odbywać się może przed lustrem w łazience bądź pod prysznicem. Stojąc bez żadnych ciuchów przed lustrem należy unieść swoje ręce wysoko do góry i jednocześnie przyjrzeć się temu czy nie można zaobserwować jakiś zmian w postaci zmiany kształtu własnych piersi oraz tego czy skóra nie została w żaden sposób zmarszczona bądź napięta. Także ta kontrola może się odbywać podczas trzymania rąk na biodrach. Wystarczy odpowiednio ścisnąć swoją brodawkę i skontrolować to czy nie wydziela się z niej jakiś płyn. W przypadku kiedy się jest pod prysznicem należy położyć swoją lewą rękę z tyłu głowy a prawą na piersi. Przy lekkim nacisku trzema środkowymi palcami zatoczyć drobne kółeczka wzdłuż piersi ruchami góra i dół. To samo należy wykonać ze swoją drugą piersią.

Kategoria: Bez kategorii

Komentowanie wyłączone.